PS4 otrzyma funkcję wstecznej kompatybilności z PlayStation 3, a więc możliwość uruchamiania produkcji ze starszej konsoli koncernu Sony - wynika z nieoficjalnych informacji.

O przygotowywanej opcji napisał na Twitterze dziennikarz portalu Nintendo Switch Network, Marcus Sellars. Nie przedstawił jednak żadnych dodatkowych szczegółów, więc nie wiadomo, jak dokładnie miałaby działać. Nie ujawnił też źródeł pozyskanych doniesień.

W międzyczasie internauta o pseudonimie SimplyG w cyfrowym sklepie PlayStation Store natrafił na sekcję „Best of PS3”. Zakładka jest na razie pusta i najprawdopodobniej pojawiła się w wyniku błędu, ale być może wkrótce zostanie zapełniona.

Oczywiście do powyższych doniesień należy podchodzić z pewnym dystansem. Faktem jednak jest, że Sellars w przeszłości dostarczył sprawdzonych informacji o Call of Duty: Black Ops 4 i zestawie odświeżonych wersji gier ze Spyro.

Jeżeli wieści są prawdziwe, niewykluczone, że Sony ujawni funkcję podczas swojej konferencji poprzedzającej targi E3. Ta odbędzie się w najbliższy wtorek, 12 czerwca, o godzinie 3:00 czasu polskiego.

Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku szef studiów należących do firmy - Shawn Layden - oznajmił, że wsteczna kompatybilność raczej nie pojawi się na PS4, ponieważ opcja nie jest zbyt często używana przez użytkowników. Oczywiście istnieje szansa, że koncern zmienił zdanie.

Obecnie gry ze starszych platform można uruchomić na PlayStation 4 jedynie poprzez usługę PS Now, która bazuje na serwerach w tak zwanej „chmurze”. Serwis nie jest jednak dostępny w wielu regionach, w tym w Polsce.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki