Microsoft szuka ludzi do prac nad nową konsolą Xbox

Specjalistów od pamięci i dysków twardych.

Microsoft na swoich stronach internetowych opublikował ogłoszenia, w których koncern z Redmond poszukuje ludzi do zespołu odpowiedzialnego za projektowanie nowej konsoli Xbox.

Firma chce znaleźć osoby na dwa stanowiska (dzięki, ResetEra). Pierwsze to starszy inżynier, do którego obowiązków należałoby przygotowanie rozwiązań związanych z pamięcią na bazie modułów DDR3, GDDR5 oraz GDDR6.

„Idealny kandydat będzie pełnił centralną rolę w tworzeniu obecnych i nowych technik na potrzeby już dostępnych oraz przyszłych projektów Xbox” - napisano w ogłoszeniu.

Drugim poszukiwanym przez Microsoft pracownikiem jest główny architekt nośników pamięci. Podkreślono, że w trakcie swojej pracy musiałby opierać się nie tylko na tradycyjnych dyskach HDD, ale także SSD oraz Flash.

01
Microsoft najwyraźniej pracuje nad nowym Xboksem

Oba ogłoszenia wskazują, że prace nad nową konsolą koncernu z Redmond trwają, choć sprzęt najpewniej nie zostanie zaprezentowany w najbliższym czasie. Rozszerzanie zespołu sugeruje, że rozwój urządzenia jest na wczesnym etapie.

Póki co firmy Sony i Microsoft nie ujawniły żadnych szczegółów na temat swoich przyszłych platform. Niedawno pojawiły się jednak niepotwierdzone informacje, jakoby PS5 miało bazować na architekturze AMD.

Z innych doniesień wynika zaś, że następczyni PlayStation 4 zadebiutuje najwcześniej w 2020 roku. Podobnie uważa analityk Mat Piscatella z amerykańskiego NPD - ekspert twierdzi, że nie trzeba spieszyć się z wydawaniem następnych konsol.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami