Kolejna gra od studia Bluepoint, twórców zbudowanego od podstaw Shadow of the Colossus na PS4, to także remake, ale nieco większej gry.

Koledzy z naszego działu Digital Foundry zapytali projektantów, czy nie mają zamiaru zrobić własnej, oryginalnej gry.

- Cóż, moglibyśmy, ale robimy kolejny remake - powiedział prezes Bluepoint, Marco Thrush, zaznaczając, że prace nad Shadow of the Colossus były źródłem cennego doświadczenia dla deweloperów, szczególnie dla zespołu grafików.

- Chcemy usprawnić art-design, usprawnić silnik i cały cykl pracy artystów. Chcemy rozbudować całą warstwę artystyczną, by zająć się następnym projektem, ponieważ jest on trochę większy.

Bluepoint zajmowało się do tej pory przede wszystkim grami na platformy Sony. Nie wiadomo nic na temat zmiany warunków współpracy studia z właścicielami marki PlayStation, dlatego można przypuszczać, że chodzi o kolejny remaster czy remake gry z PS2 lub PS3.

Biorąc pod uwagę słowa o większej skali projektu, opcje nieco się zawężają. Gracze już zaczęli spekulować, że może chodzić o remake Demon's Souls z PlayStation 3 - na taką zapowiedź fani cyklu Souls czekają od dawna.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani kolejną grą i wydaje nam się, że wy też będziecie, gdy ją ujawnimy - podkreślił Thrush - Aha: no i poszukujemy pracowników.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (12)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały