Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier w Wielkiej Brytanii.

Grand Theft Auto 5 wraca na trzecie miejsce po tygodniu na prowadzeniu, oddając pozycję lidera Call of Duty: WW2. Jeśli strzelanka zdoła spędzić jeszcze jeden tydzień na szczycie, wyrówna rekord serii, należący obecnie do Call of Duty: Black Ops 3.

Druga jest FIFA 18, wyprzedzając dwie pozycje na Nintendo Switch: Mario Kart 8 Delux oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild. PUBG utrzymało szóstą lokatę.

Poza tym zestawienie wydaje się potwierdzać, że styczeń nie należy do najbardziej aktywnych miesięcy w świecie gier wideo. Digimon: Story: Cyber Sleuth Hacker's Memory debiutuje na dziesiątej lokacie, a Street Fighter 5: Arcade Edition nie trafiło nawet do pierwszej czterdziestki.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 14 - 20 stycznia:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 2 Call of Duty: WW2
2 3 FIFA 18
3 1 Grand Theft Auto 5
4 5 Mario Kart 8 Delux
5 8 The Legend of Zelda: Breath of the Wild
6 6 PlayerUnknown's Battlegrounds
7 4 Assassin's Creed Origins
8 10 Super Mario Odyssey
9 7 Star Wars Battlefront 2
10 Nowość Digimon: Story: Cyber Sleuth Hacker's Memory

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

PlayerUnknown's Battlegrounds ponownie znalazło się na pierwszym miejscu, już po raz 44. z rzędu. Drugie jest Slay the Spire, czyli najnowszy przebój z Early Access, łączący grę karcianą z elementami roguelike.

Podium zamyka nietypowa gra logiczna Human: Fall Flat, przed Counter-Strike: Global Offensive oraz kolejnym przedstawicielem Early Access, czyli strategią They Are Billions, gdzie celem jest budowa bazy broniącej przed atakami zombie.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 7 - 13 stycznia:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 PlayerUnknown's Battlegrounds
2 9 Slay the Spire
3 3 Human: Fall Flat
4 4 Counter-Strike: Global Offensive
5 2 They Are Billions
6 5 Divinity: Original Sin 2
7 6 Grand Theft Auto 5
8 - Dragon Ball FighterZ
9 - Dragon Ball FighterZ
10 - Subnautica

Reklama

O autorze