Ponad dziesięć lat po premierze na PS2, legendarne Shadow of the Colossus powraca na PS4, jako remake od studia Bluepoint Games. Premiera już 6 lutego, ale już teraz można zapoznać się z obszernym materiałem z rozgrywki.

Użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie „Arekkz” przygotował obszerny gameplay z samego początku kampanii. Obserwujemy klimatyczny wstęp do eksplorowanego świata, a także kompletną potyczkę z pierwszym Kolosem.

Oczywiście, osoby pragnące przystąpić do zabawy na PS4 bez jakichkolwiek spoilerów powinny ominąć poniższy materiał wideo szerokim łukiem.

Twórcy podkreślali w przeszłości, że ich podstawowym założeniem było zachowanie podstaw gry bez zmian. Nie wprowadzili więc modyfikacji, które zaburzyłyby oryginalną wizję Team Ico - dlatego, między innymi, celując z łuku musimy stać w miejscu.

Zobacz: Shadow of the Colossus - Poradnik, Solucja

Odpowiedzialne za remake studio Bluepoint Games odświeżało w przeszłości także Shadow of the Colossus na PS3, więc jest dobrze zaznajomione z klasyczną pozycją.

Firma słynie właśnie z remasterów, także w przypadku God of War, Ico, Metal Gear Solid, Uncharted czy Gravity Rush. Tym razem zakres prac jest jednak znacznie większy, ponieważ obejmuje odtworzenie pozycji praktycznie od podstaw.

Reklama