Bethesda poinformowała, że liczba graczy w Elder Scrolls Online przekroczyła 10 milionów. W związku z tym jutro - 30 listopada - na PC i PS4 rozpocznie się darmowy tydzień z sieciową produkcją.

Wydarzenie potrwa do 6 grudnia, pozwalając wszystkim zainteresowanym bezpłatne przetestować grę. Posiadacze konsoli Sony do zabawy muszą jednak posiadać abonament PlayStation Plus.

01
Przygoda z konikiem i pieskiem

Właściciele Xbox One muszą obejść się smakiem. Warto jednak zaznaczyć, że mogli sprawdzić tytuł w połowie listopada.

W ramach akcji twórcy udostępnią wszystkie treści z podstawowej wersji Elder Scrolls Online. Zablokowane pozostaną elementy pochodzące z DLC i rozszerzeń, w tym z wydanego na początku czerwca dodatku Morrowind.

Osoby, które założą nowe konto w grze, na start dostaną 500 koron. Wirtualna waluta służy do kupowania w specjalnym sklepie chowańców, zwojów doświadczenia, mikstur i innych przedmiotów.

Tradycyjnie osiągnięte podczas darmowego tygodnia postępy zostaną zachowane na serwerze. To oznacza, że jeżeli zdecydujemy się nabyć pełną wersję produkcji, rozpoczniemy zabawę od przerwanego momentu.

Jest też wyprzedaż - Elder Scrolls Online na Steamie można kupić za 35,99 zł, zaś w PlayStation Store gra kosztuje 39,50 zł. W obu usługach o 50 procent przeceniono również dodatek Morrowind.

Ponadto jutro o godzinie 16:00 rozpocznie się trwające do 6 grudnia wydarzenie umożliwiające zdobycie tak zwanego pudełka nagród. W skład kufra wejdą między innymi chowańce, wierzchowce i kostiumy.

Aby dostać paczkę, należy ukończyć - na poziomie normalnym lub weterana - losowy loch korzystając z systemu Dungeon Finder. Dziennie gracze mogą otrzymać jeden zestaw na daną postać. Akcja skierowana jest do posiadaczy wszystkich platform sprzętowych.

W międzyczasie na oficjalnej stronie internetowej tytułu Bethesda prowadzi konkurs, w którym wygrać można jedną z 300 nagród, w tym wycieczkę na przyszłoroczne targi PAX East i konsolę z motywami Elder Scrolls Online.

Akcja produkcji osadzona jest kilkaset lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Skyrimie. Gracze zwiedzają wiele regionów kontynentu Tamriel, chronią świat przed demoniczną inwazją i biorą udział w wojnie trzech frakcji.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały