Trailer Outcast: Second Contact pokazuje rozgrywkę

Remake klasyka.

Wskrzeszone w ubiegłym roku studio Appeal nie próżnuje i pomimo porażki na Kickstarterze przygotowuje remake swojego największego hitu, gry Outcast z 1999 roku.

Teraz opublikowano pierwszy odcinek nowej serii materiałów wideo, koncentrujących się na rozgrywce. Otrzymujemy spojrzenie na odświeżone lokacje w otwartym świecie, w którym „spotyka się nauka i magia” - zapewnia narrator.

Od samego początku otrzymamy dostęp do sześciu zróżnicowanych geograficznie i klimatycznie regionów, choć niektóre są lepiej bronione przez wroga, a więc wymagają nieco lepszego wyposażenia.

Nad produkcją pracują niektórzy twórcy pierwowzoru, którzy byli też założycielami pierwszego studia Appeal. Nowy Outcast ma wykorzystać najnowsze technologie oraz przeprojektowane sterowanie. Platformy docelowe to PC, PS4 i Xbox One.

Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, gdy ludzkość odkryła istnienie równoległego świata, Adelpha. Amerykański rząd wysyła sondę, lecz tubylcy z rasy Talan atakują statek, tworząc anomalię w czasoprzestrzeni, grożącą zniszczeniem Ziemi.

1
Odwiedzimy też lodowy świat

Gracz wciela się w Cuttera Slade'a, było żołnierza sił specjalnych. Zadaniem jest eskortowanie naukowców, którzy mają naprawić sondę. Jak można się domyślać, nie wszystko idzie z zgodnie z planem i wkrótce musimy walczyć o przyszłość obu światów.

Oryginalny Outcast wyróżniał się nowoczesną oprawą i silnikiem korzystającym z voxeli (w ograniczonym stopniu), a także zaawansowanym cieniowaniem czy wygładzaniem krawędzi, co pod koniec lat 90. nie było jeszcze standardem.

Imponowała również sztuczna inteligencja i otwarty świat, a pewną ciekawostką było korzystanie tylko z dwóch przycisków myszy: jeden do celowania, drugi do wykonywania kontekstowych akcji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami