Kalypso Media ujawniło pierwsze ujęcia rozgrywki z ekonomicznej strategii Tropico 6, zapowiedzianej w czerwcu tego roku za pomocą animowanego zwiastuna.

Teraz obserwujemy już sceny zbliżone do tych, które zobaczymy podczas rozgrywki. Nie może więc zabraknąć tropikalnych wysepek, które są teraz dużo bardziej rozbudowane pod względem kształtu, z licznymi mostkami i rzekami - zabudujemy całe archipelagi.

1
Czas na urlop

Długie mosty to także nowość w serii, tak samo jako możliwość modyfikowania wyglądu pałacu El Presidente, przedwyborcze przemówienia czy opcja budowania światowych monumentów.

Premiera w przyszłym roku, na PC, PS4 i Xbox One.

Nad projektem nie pracują twórcy poprzednich odsłon z Haemimont Games, a niemieckie studio Limbic Entertainment. Zespół w przeszłości przygotował Might & Magic: Heroes 6 oraz Might & Magic 10: Legacy.

Warto dodać, że samo Haemimont Games z Bułgarii samo nie porzuca gatunku i szykuje ekonomiczne Surviving Mars dla Paradox Interactive.

Wracając do Tropico 6, podstawy rozgrywki nie ulegną większym zmianom. Po raz kolejny wcielimy się w dyktatora tropikalnego kraju i postaramy się sprawować władzę nad bananowym państwem.

Pojawi się możliwość wysyłania szpiegów do obcych państw. Agenci wykradną informacje na temat cudów i budynków, dzięki czemu stworzymy własne odpowiedniki.

Reklama