Aktualizacja oprogramowania PS4 oznaczona numerem 5.0 wprowadza między innymi możliwość transmitowania rozgrywki w serwisie Twitch w jakości 1080p60 na PS4 Pro.

Sony nie opublikowało jeszcze informacji na temat łatki, ale Eurogamer dotarł do pełnej listy zmian i nowości.

1

Inne ważniejsze innowacje to przeprojektowany system kont głównych (master account) i podrzędnych (sub acccount), możliwość śledzenia dowolnego użytkownika, a także wprowadzenie powiadomień do szybkiego menu (quick menu).

Streamowanie w 1080p60 będzie ograniczone do mocniejszego modelu PS4 Pro, gdzie już teraz identyczną rozdzielczość oferują opcje Remote Play i Share Play.

Śledzenie przypomina rozwiązanie z Xbox One. Obecnie funkcja dostępna jest tylko dla zweryfikowanych użytkowników, takich jak oficjalne konta gier, niektórzy deweloperzy czy słynni youtuberzy.

Teraz podobne ograniczenie zniknie, by - jak zapewnia Sony - zachęcić do dzielenie się treściami i interakcji. Aby kogoś obserwować, nie będziemy musieli wysłać zaproszenia do znajomych.

Śledzeni będą mogli oczywiście blokować określone osoby, ale także wyłączyć opcję całkowicie lub ograniczyć ją do znajomych.

Aktualizacja 5.0 rozszerza także opcję dla posiadaczy kont podrzędnych, z ustalaniem osobnych ustawień kontroli rodzicielskiej dla każdego nich. Powstanie także sieciowa aplikacja do zarządzania systemem rodziny, dostępna z poziomu PC czy telefonu.

Na koniec jest jeszcze dodanie powiadomień do szybkiego menu, co eliminuje konieczność powracania do ekranu głównego. Błyskawicznie podejrzymy także stan pobierania danych.

Pomniejsze nowości to wysyłanie powiadomień na temat wydarzeń specjalnych, komentarze oglądających widoczne w trybie VR, podpinanie transmisji w PlayStation Community i wsparcie dla kolejnych siedmiu języjów, w tym dla czeskiego.

Gdzie indziej Sony dodaje wsparcie dla kompilacji, zestawów na dyskach czy też wersji Game of the Year Edition, by twórcy mogli udostępniać treści z lub bez dodatków bez potrzeby modyfikowania czegokolwiek.

Aktualizacja 5.0 nie ma jeszcze daty premiery, ale producent planuje podobny wydać ją juz wkrótce, razem z odświeżoną aplikacją PlayStation App.

Reklama