Nintendo zapowiada konsolę przenośną New 2DS XL

Składana, bez 3D.

Nintendo przygotowało małą niespodziankę na piątkowy poranek, zapowiadając przenośną konsolę New 2DS XL. Premiera 28 lipca.

Urządzenie jest kolejnym przedstawicielem rodziny 3DS, a także drugim wariantem tańszej linii 2DS. Także i ten system jest więc pozbawiony opcji wyświetlania obrazu w 3D, ale sprzęt możemy składać, w odróżnieniu od dotychczasowych modeli 2DS.

1

Co najważniejsze, konsolka wspiera gry wydane na wyłączność na New 3DS, ze względu na ten sam - nieco mocniejszy - procesor.

Sprzęt zadebiutuje w dwóch opcjach kolorystycznych: czerń z turkusem oraz biel z pomarańczowymi elementami. Nintendo tradycyjnie nie określa cen dla Europy, lecz koszt zakupu powinien zamknąć się w okolicach 600 złotych.

Poniżej trailer nowej konsoli:

2
Pierwszy model 2DS

Nintendo niedawno ogłosiło premierę trzech większych gier 3DS właśnie na 28 lipca - teraz wiemy już, dlaczego. Mowa o Hey! Pikmin, Miitopia oraz produkcji logicznej o jakże prostym tytule Dr Kawashima's Devilish Brain Training: Can you stay focused?

Japońska korporacja już w przeszłości zapewniała, że zamierza wspierać rodzinę 3DS pomimo premiery Switch. New 2DS XL na pewno pasuje do tych obietnic, stanowiąc znaczny krok do przodu w porównaniu z dość prostym 2DS z października 2013 roku, widocznym na zdjęciu obok.

Nie zabraknie także innych opcji z New 3DS XL, takich jak dodatkowo mini-gałka analogowa C-pad czy zintegrowany czytnik NFC dla amiibo.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami