Platformowa seria Jak and Daxter trafi na PS4 w ramach PS2 Classics

Do tego Jak X: Combat Racing.

Cztery odsłony platformowej serii Jak and Daxter od studia Naughty Dog trafią na PS4, w ramach programu PS2 Classics.

Mowa o Jak and Daxter: The Precursor Legacy (2001), Jak 2 (2003), Jak 3 (2004) oraz wyścigowym Jak X: Combat Racing (2005). Premiery jeszcze w tym roku.

1
Jak and Daxter w wersji PS3

Nie mamy do czynienia z remasterami, a jedynie z emulacją starszej konsoli. Możemy jednak spodziewać się skalowania do pełnego 1080p oraz wsparcia dla Trofeów.

W odróżnieniu od kompatybilności wstecznej na Xbox One - jak na PS2 Classics przystało - za gry zapłacimy ponownie, nawet jeśli posiadamy oryginalne wydania z PlayStation 2.

Warto zauważyć także, że w 2012 roku na PS3 wydano podobną w założeniach kolekcję Jak and Daxter Trilogy, lecz produkcje z PS3 nie są kompatybilne z PlayStation 4, więc teraz mamy do czynienia z całkiem nowym projektem.

Jak sugeruje Digital Foundry, może to wyjść grom na dobre:

„W wersji PS3 HD brakowało efektów, takich jak choćby lśniące, metalowe powierzchnie” - wyjaśnia John Linneman. „Jeśli postawić na emulowanie oryginału z PS2 i podniesienie do rozdzielczości 1080p i więcej, całość powinna wyglądać lepiej niż zwykły port HD.”

Pewną ciekawostką może być właśnie Jak X: Combat Racing. Zręcznościowe wyścigi stawiające na destrukcję innych pojazdów nie były dotychczas dostępne w wersji cyfrowej, więc jedynym wyjściem było zdobycie pudełka z grą.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami