Niezależne The Flame in the Flood debiutuje 17 stycznia na PS4

Dziewczyna, piesek i apokalipsa.

The Flame in the Flood - niezależna gra z gatunku survival - zadebiutuje na PS4 już 17 stycznia, w ramach rozszerzonego wydania Complete Edition.

Nie jest obecnie jasne, czy nowości - jak komentarz deweloperów i zmiany w rozgrywce - trafią także do wersji PC i Xbox One, wydanych niemal rok temu.

1
10/10 za pieska

The Flame in the Flood to symulator przetrwania w trudnych warunkach, z izometryczną oprawą. Przypomina nieco w założeniach popularne Don't Starve - choć z pewnymi kluczowymi zmianami.

Wcielamy się w kobietę imieniem Scout, a towarzyszy nam sympatyczny piesek - Aesop. Przedzieramy się przez zalewiska, bagna i resztki cywilizacji, zrujnowanej tajemniczą katastrofą ekologiczną.

Większość lokacji generowana jest losowo. Zbieramy surowce, budujemy przedmioty, walczymy z przeciwnikami, eksplorujemy lokacje po czym pechowo umieramy i zaczynamy od początku. Ważne jest dbanie o posiadaną tratwę, służącą za kluczowy środek transportu.

Zespół The Molasses Flood składa się doświadczonych deweloperów, w tym z dyrektora artystycznego BioShock oraz twórców Halo, Guitar Hero czy Rock Band.

„Otrzymujemy piękną i ciekawą produkcję, którą odstawiamy jednak po kilku godzinach zabawy z uczuciem niedosytu” - napisał Damian w recenzji The Flame in the Flood.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami