Kolejne zwolnienia w Turbine, u twórców Lord of the Rings Online

Przejście na gry mobilne.

Zasłużone studio Turbine z Bostonu ogłosiło kolejną falę zwolnień, trzecią w okresie trzech lat. Twórcy zapowiadają koncentrację wysiłków na produkcjach mobilnych.

1

Firma należy do Warner Bros. Doniesienia o redukcji zatrudnienia potwierdzono w oświadczeniu dla serwisu Kotaku.

„Turbine przechodzi transformację do studia koncentrującego się na mobilnych grach Free to Play, w wyniku czego eliminujemy część stanowisk” - napisano w komunikacie.

„Taka zmiana podejścia i redukcja zatrudnienia nie były łatwymi decyzjami i jesteśmy wdzięczni wszystkim pracownikom firmy za ich znaczący wkład.”

Serwery Dungeons & Dragons Online oraz The Lord of the Rings Online pozostają aktywne, ale nie wspomniano o innej grze sieciowej - Asheron's Call - działającej od 1999 roku.

Wkrótce po debiucie D&DO w 2006 roku, Turbine szybko odkryło, że popularna licencja nie wystarczy do konkurowania z World of Warcraft w gatunku MMO. W przypadku dwóch wymienionych wyżej pozycji pomogło jednak przejście na model Free to Play.

Większe problemy zaczęły się, gdy studio zostało przejęte przez Warner Bros. Wydawca chciał rzucić wyzwanie innemu gigantowi - League of Legends. Pomysłem była MOBA umieszczona w uniwersum DC Comics, zatytułowana Infinite Crisis. Premiera odbyła się w marcu 2015 roku, ale już pięć miesięcy później projekt zamknięto.

Według oficjalnej strony internetowej, założone w 1994 roku Turbine zajmuje się teraz mobilnym Batman: Arkham Underworld oraz Game of Thrones: Conquest - oba ponownie na popularnych licencjach.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami