Sega kupuje studio Amplitude, twórców Endless Space

Firma stawia na strategie.

Sega postanowiła wzmocnić siły produkcyjne w gatunku gier strategicznych, przejmując studio Amplitude, znane najlepiej jako twórcy uniwersum Endless.

1
Endless Space

Francuska firma powstała w 2011 roku, założona przez byłych pracowników Ubisoftu. Debiutancki tytuł wydano rok później - była to kosmiczna, turowa strategia Endless Space.

W 2014 roku ukazało się Endless Legend, stawiające już na potyczki na powierzchniach planet. Akcja nadal toczy się w turach, nieco na wzór cyklu Civilization.

Jest też mniejsze Dungeon of the Endless, gdzie prowadzimy załogę przez szereg generowanych losowo pomieszczeń tajemniczej stacji kosmicznej.

Obecnie powstaje Endless Space 2, ale nie jest jasne, jak przejęcie studia wpłynie na dalsze losy tego tytułu. Gra ma ukazać się w tym roku w programie Early Access.

„Dołączenie do rodziny Segi to dla mnie i wszystkich pracowników Aplitude ukoronowanie pięciu lat ciężkiej pracy” - komentuje założyciel Mathieu Girard.

„Cykl Endless trafia na zasłużone miejsce, znajdując się obok tak wartościowych serii, jak Total War oraz Dawn of War” - dodaje.

Sega staje się tym samym małą potęgą na rynku strategii w Europie, posiadając także The Creative Assembly oraz Relic Entertainment. Dla japońskiej firmy stanowi to raczej zaskakujący krok.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami