Nowy zwiastun polskiej strategii Regalia wyjaśnia podstawy rozgrywki

Hołd dla taktycznych RPG z Japonii.

Twórcy Regalia - Of Men and Monarchs z warszawskiego studia Pixelated Milk opublikowali nowy zwiastun powstającej produkcji.

01

W materiale dwójka głównych bohaterów - Kay i Gwen - opowiadają o podstawowych mechanizmach rozgrywki.

Sfinansowany na Kickstarterze tytuł ma być taktyczną grą RPG, wzorowaną na podobnych produkcjach z Japonii.

Nie zabraknie więc strategicznej walki zaczerpniętej z cyklu Disgaea oraz społecznościowego systemu „social link”, przypominającego rozwiązania z serii Persona.

Akcja zostanie przedstawiona w rzucie izometrycznym, zaś akcja toczyć ma się na planszach z ręcznie rysowanymi tłami i grafiką 2D. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada studio Game Audio Factory, które wcześniej komponowało muzykę do Endless Legend i Endless Space.

Zaprezentowane w zwiastunie fragmenty rozgrywki do pewnego stopnia mogą budzić skojarzenia z opracowanymi przez ekipę Stoic dwoma częściami The Banner Saga.

Walka będzie istotną częścią zabawy, ale nie jedyną W trakcie rozgrywki gracze zajmą się też między innymi budowaniem bazy oraz zbieraniem surowców. Twórcy podkreślają, że niektóre elementy gry generowane mają być losowo.

Głównym bohaterem produkcji będzie Kay - młodzieniec, który niespodziewanie zostaje królem. Po dotarciu do swoich włości odkrywa jednak, że kraj jest zadłużony i pogrążony w ruinie. Na domiar złego żaden z mieszkańców nie chce uznać go za władcę.

Dokładna data premiery Regalia - Of Men and Monarchs nie jest na razie znana, ale twórcy obiecują, że gra powinna zadebiutować jeszcze w tym roku. Produkcja ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i PS Vita.

Warto zaznaczyć, że tytuł zostanie wydany w ramach projektu Klabater - uruchomionego niedawno przez firmę Cdp.pl programu wydawniczego, skoncentrowanego na grach niezależnych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami