Nowy zwiastun polskiej strategii Regalia wyjaśnia podstawy rozgrywki

Hołd dla taktycznych RPG z Japonii.

Twórcy Regalia - Of Men and Monarchs z warszawskiego studia Pixelated Milk opublikowali nowy zwiastun powstającej produkcji.

01

W materiale dwójka głównych bohaterów - Kay i Gwen - opowiadają o podstawowych mechanizmach rozgrywki.

Sfinansowany na Kickstarterze tytuł ma być taktyczną grą RPG, wzorowaną na podobnych produkcjach z Japonii.

Nie zabraknie więc strategicznej walki zaczerpniętej z cyklu Disgaea oraz społecznościowego systemu „social link”, przypominającego rozwiązania z serii Persona.

Akcja zostanie przedstawiona w rzucie izometrycznym, zaś akcja toczyć ma się na planszach z ręcznie rysowanymi tłami i grafiką 2D. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada studio Game Audio Factory, które wcześniej komponowało muzykę do Endless Legend i Endless Space.

Zaprezentowane w zwiastunie fragmenty rozgrywki do pewnego stopnia mogą budzić skojarzenia z opracowanymi przez ekipę Stoic dwoma częściami The Banner Saga.

Walka będzie istotną częścią zabawy, ale nie jedyną W trakcie rozgrywki gracze zajmą się też między innymi budowaniem bazy oraz zbieraniem surowców. Twórcy podkreślają, że niektóre elementy gry generowane mają być losowo.

Głównym bohaterem produkcji będzie Kay - młodzieniec, który niespodziewanie zostaje królem. Po dotarciu do swoich włości odkrywa jednak, że kraj jest zadłużony i pogrążony w ruinie. Na domiar złego żaden z mieszkańców nie chce uznać go za władcę.

Dokładna data premiery Regalia - Of Men and Monarchs nie jest na razie znana, ale twórcy obiecują, że gra powinna zadebiutować jeszcze w tym roku. Produkcja ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i PS Vita.

Warto zaznaczyć, że tytuł zostanie wydany w ramach projektu Klabater - uruchomionego niedawno przez firmę Cdp.pl programu wydawniczego, skoncentrowanego na grach niezależnych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami