Ujawniono anulowaną grę Daredevil z 2003 roku

Otwarty świat i liczne problemy.

Daredevil zyskał na popularności dzięki udanemu serialowi firmy Netflix, wprowadzającemu tę postać z uniwersum Marvela do świadomości większej grupy odbiorców. Okazuje się jednak, że już w 2003 roku trwały prace nad ambitną grą z tym bohaterem.

1

Za projekt umieszczonego w otwartym świecie tytułu odpowiadało studio 5000ft Inc, zaczynając jednak od stworzenia projektu gry akcji TPP, z eksploracją dzielnicy Hell's Kitchen - ujawnia serwis Unseen64.

O pomyśle dowiedziało się Sony, chcąc wykorzystać tytuł do promocji swojego filmu „Daredevil” z Benem Affleckiem w roli głównej. Skala pomysłu dramatycznie się przez to powiększyła, stawiając już na większy, otwarty świat.

Wydawca - firma Encore - szybko dodała także PC i Xboksa do platform docelowych. Producent PlayStation 2 poprosił dodatkowo o inny system walki, podczas gdy Marvel chciał pozostać przy bardziej tradycyjnej rozgrywce przygodowej.

Co więcej, w pewnym momencie Sony wymusiło także dodanie elementów przypominających grindowanie z deskorolkowego cyklu Tony Hawk, czemu właściciel licencji także był stanowczo przeciwny.

Samo 5000ft miało własne problemy, w powodów finansowych musząc jednocześnie rozwijać autorski silnik graficzny, a także poradzić sobie z gwałtownym wzrostem zatrudnienia.

Deweloperzy przygotowali jednak kilka interesujących rozwiązań, jak radar umożliwiający bohaterowi „widzenie” przez ściany czy wykrywanie strachu, nieco na wzór współczesnych gier z Batmanem.

Jednocześnie trwały jednak problemy z silnikiem i konflikty na linii Marvel-Sony. Problemem była gwałtowanie powiększona skala produkcji i luźne podejście części twórców do pracy - rzekomo z zażywaniem narkotyków w biurze włącznie.

Ostatecznie produkcja nigdy nie ujrzała światła dziennego. Poniżej materiał wideo od Unseen64, zawierający krótkie fragmenty rozgrywki i sporo grafik koncepcyjnych.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami