Sprzedano już ponad 106 mln egzemplarzy gry Minecraft

Najwięcej na platformach mobilnych.

Studio Mojang sprzedało już ponad 106 mln egzemplarzy gry Minecraft - poinformowali przedstawiciele firmy na oficjalnej stronie.

Co miesiąc twórcy odnotowują ponad 40 mln aktywnych użytkowników.

Najwięcej egzemplarzy zakupiono na platformach mobilnych - telefonach i tabletach z Androidem oraz systemem iOS. Na drugim miejscu, pod względem liczebności, są wersje konsolowe. Edycja PC uplasowała się na trzecim miejscu w każdym regionie.

Cztery egzemplarze sprzedano nawet na Antarktydzie.

Pierwsza wersja gry ukazała się w maju 2009 roku, a na pełną wersję trzeba było poczekać do 2011 roku. Studio Mojang wciąż aktywnie wspiera i rozbudowuje swoje dzieło.

Minecraft jest grą z otwartym światem, głównym elementem jest konstruowanie różnych przedmiotów i budynków z sześciennych bloków. Tytuł umożliwia samotną rozgrywkę, pozwala też na współpracę i rywalizację - zasady ustalają najczęściej sami gracze, szczególnie w wersji PC, która umożliwia wykorzystywanie fanowskich modyfikacji.

W 2014 roku studio Mojang zostało wykupione przez Microsoft. Markus „Notch” Persson opuścił wtedy firmę wraz z pozostałymi założycielami.

minecraftsale100mlnnews

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami