Nowa wersja Ori and the Blind Forest z datą premiery na PC

Nie tylko na Windows 10.

Ceniona platformówka Ori and the Blind Forest otrzymała kompletne wydanie o podtytule Definitive Edition w marcu tego roku, ale tylko na Xbox One. Edycję PC zdecydowano się opóźnić, lecz teraz poznaliśmy dokładną datę debiutu - 27 kwietnia.

1
Gra urzeka oprawą

Usprawniona wersja platformówki wprowadza sporo nowości: kolejne lokacje, więcej muzyki i elementów fabuły, a nawet dodatkowe umiejętności, ułatwiające nieco zabawę: Light Burst i Dash.

Do tego niski poziom trudności do wyboru czy możliwość teleportowania się pomiędzy Spirit Wells, służącymi dotychczas tylko jako punkty zapisu.

Gra zadebiutuje tym samym na Windows 10, gdzie zaoferuje także możliwość przenoszenia zapisów pomiędzy PC i Xbox One.

Jeśli mamy już podstawową wersję gry na Steamie, wydanie Definitive Edition dokupimy za 5 dolarów (ok. 19 zł). Nie podano kwoty w euro.

„Zamiast tworzyć DLC, postanowiliśmy przygotować całkiem nowy pakiet, zawierający nową zawartość, ale także elementy, o które prosili fani” - komentuje przedstawiciel Moon Studios.

Tytułowy Ori to leśny stworek wiodący beztroskie życie na polanie. Spokój zostaje jednak zburzony, gdy zły duch Kuro kradnie światło ze świętej rośliny, skazując cały las na powolne wymarcie. Mały bohater z pomocą walecznego duszka Seina wyrusza w wielką podróż, by przywrócić zdrowie krainy.

„Wzorowy przykład platformówki. Twórcy nie szukali na siłę innowacji - postawili na dopracowanie mechaniki gry i przygotowanie pięknej przygody” - napisał Łukasz w recenzji podstawowej edycji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami