Sony rozważa wsparcie dla PlayStation VR na PC

Szersze plany dla sprzętu?

Sony zasugerowało skromnie, że PlayStation VR może trafić także na PC. Wiceprezes japońskiej korporacji - Masayasu Ito - przyznał w jednym z wywiadów, że firma rozważa „rozszerzenie” horyzontów.

Menedżer, zajmujący się także PlayStation i projektowaniem oprogramowania, zapewnił podczas rozmowy z dziennikiem Nikkei, że „nie ma obecnie nic do pokazania”.

- Możliwość istnieje, ponieważ PlayStation 4 używa wielu tych samych części, co PC - dodał Ito. - Obecnie koncentrujemy się na grach i nie mamy nic do ogłoszenia, ale interesujemy się rozszerzeniem działalności na różne obszary.

PlayStation VR podłączane jest do PS4 w sposób podobny do Oculus Rift i HTC Vive w przypadku PC - przez połączenie kabli USB i HDMI. Sytuację komplikować może jednak dodatkowa jednostka przetwarzająca.

Sony musiałoby też przygotować odpowiednie oprogramowanie dla twórców na komputerach osobistych, ale także wsparcie dla PlayStation Camera i PlayStation Move.

Wsparcie dla akcesoriów byłoby na pewno mile widziane, a japońska korporacja na pewno ma spory potencjał rozwoju na komputerach osobistych. Warto wspomnieć choćby o udanym Dual Shock 4, który nadal wymaga zewnętrznej aplikacji na PC.

1
Zestaw podstawowy

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami