Dying Light: The Following - Zadanie poboczne: Władza i elektryfikacja

Misja dodatkowa, w której uruchamiamy elektrownię.

Misja jest zlecana przez mechanika Bilala i warto wykonać ją dość szybko, bowiem tylko w ten sposób będziemy w stanie aktywować prąd niezbędny do tworzenia w świecie gry bezpiecznych kryjówek.

z018

Pierwszym celem jest udanie się na zachód od stacji benzynowej (miejsce zostanie oznaczone znacznikiem) i odnalezienie izolatora (obrazek powyżej) na słupie energetycznym. Podejdź do wskazanego elementu i kilkoma kopnięciami zrzuć go na dół, po czym opuść słup i podnieś zrzucony izolator.

z019

Kiedy go zdobędziesz wróć do auta i zacznij kierować się na południowy zachód, gdzie w elektrowni, oddalonej o ponad 2 kilometry, przebywa Ali, z którym masz się spotkać. Po dotarciu na miejsce okaże się, że elektrownia jest opanowana przez zombie. Przebij się przez nie lub skorzystaj z dachów okolicznych baraków, żeby je wyminąć. Na środku centralnej ścieżki natkniesz się na Aliego oraz bezlicego (obrazek powyżej), który ochrania go swoimi modłami. W niebieskim dymie możesz chodzić nie obawiając się ataków ze strony zombie.

z020

Porozmawiaj z elektrykiem, który poprosi cię o zresetowanie głównego przełącznika w pobliskiej zaporze. Udaj się do budynku, zejdź na dół i przejdź przez drzwi. Niestety po scence zostaniesz zaatakowany przez zmutowanego zombie, który zacznie na ciebie szarżować. Staraj się uciekać w taki sposób, aby w trakcie następnej szarży wpadł do dziury w ziemi (obrazek powyżej). Następnie włącz przełącznik.

Włączenie przełączników i ochrona Aliego

Okaże się, że nie działa i będziesz musiał dotrzeć do kolejnego - awaryjnego, który znajduje się na dole. Zanim się tam udasz warto skorzystać z broni palnej i pozbyć się zombie plujących wybuchającym jadem.

z021

Następnie zejdź niżej na fragment zniszczonego pomostu (jeśli spadłeś na sam dół, to skorzystaj na przykład z linki, żeby dostać się wyżej). Stąd przejdź przez otwarte zielone drzwi (obrazek powyżej), gdzie za komputerami z lewej znajdziesz przełącznik.

z022

Po jego uruchomieniu zeskocz na dół i przepłyń zalanym przejściem z prawej (obrazek powyżej). Wejdź do tunelu z prawej i kontynuuj do kolejnej lokacji z zombie. Po rozprawieniu się z nimi przekręć pokrętło, aby otworzyć następny tunel (musisz jeszcze przestawić kratę). Wejdź do niego, skręć w prawo i kontynuuj, aż do wyjścia. Kiedy znajdziesz się na zewnątrz odwróć się i skorzystaj z kotwiczki z linką, żeby dostać się w pobliże Aliego.

z023

Rozpraw się z lokalnymi zombie i zapukaj w drzwi budynku, w którym ukrył się elektryk. Ten powie ci, że wyjdzie dopiero, jak oczyścisz z przeciwników okolicę. Rozejrzyj się i załatw niedobitków, po czym wróć do ukrywającego się mężczyzny. Opowie ci, co się stało, a twoim kolejnym celem będzie osłanianie go przy pracy. Po kilku chwilach zleci się sporo wirali, przed którym dobrze się bronić na podwyższeniu (obrazek powyżej).

Przeciwnicy będą bowiem bardziej skupiać się na twojej osobie niż na Alim, dzięki czemu będziesz mógł ich szybko wykańczać, kiedy będą próbowali wejść na górę. Kiedy zasilanie zostanie przywrócone udaj się do Aliego, ponieważ przebywanie w pobliżu generatorów szybko może cię zabić (przy okazji wykończy zombie). Po rozmowie ze znajomym misja zakończy się.

Następnie: Dying Light: The Following - Zadanie poboczne: Listonosz już nie zadzwoni dwa razy

Powrót do spisu treści: Dying Light: The Following - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami