Twórcy materiałów wideo z kanału Candyland opublikowali film, w którym przedstawili ewolucję oprawy graficznej w The Elder Scrolls na przestrzeni lat.

Przyglądamy się wszystkim - pięciu - głównym odsłonom cyklu od Bethesdy. Począwszy od wydanej w 1994 roku Areny, aż po Skyrima z 2011 roku.

Autorzy filmu porównali podobne sceny, co pomaga dostrzec niemałe postępy w zastosowanej przez deweloperów technologii. Widzimy więc między innymi spacer po lesie i przechadzkę ulicami miasta.

W materiale nie zaprezentowano różnych dodatków do poszczególnych gier, co wydaje się zrozumiałe. Pominięto także produkcję MMO - The Elder Scrolls Online od studia Zenimax.

Warto też zaznaczyć, że ukazane fragmenty pochodzą z niezmodyfikowanych gier. Współczesne części cyklu potrafią wyglądać zauważalnie lepiej od oryginalnych wersji dzięki fanowskim ulepszeniom.

Bethesda pracuje obecnie nad dodatkami do Fallout 4, ale - przyglądając się historii firmy - można przypuszczać, że kolejnym dużym projektem twórców jest nowa odsłona serii TES.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.