Turcja chce zablokować dostęp do Minecrafta

Ze względu na przemoc.

Tureckie ministerstwo rodziny i polityki społecznej chce zablokować w tym kraju dostęp do popularnego Minecrafta.

1
Brutalna owieczka

Jedna z agencji rządowych przyjrzała się produkcji studia Mojang i stwierdziła, że tytuł zachęca dzieci do agresywnego i brutalnego zachowania w kontaktach z przeciwnikami i zwierzętami w grze.

Raport ujawnia także, że osoby spędzające dużo czasu w wirtualnym, sieciowym świecie, narażają się na „społeczną izolację”.

Pochwalono pozytywne elementy Minecrafta, ale uwagę rządu w Turcji zwrócił fakt, że produkcja uznawana za przeznaczoną dla młodszych graczy umożliwia zabijanie innych postaci.

„Minecraft dostarcza rozrywki wielu graczom na całym świecie, na różne sposoby” - zapewnia przedstawiciel studia Mojang w oświadczeniu dla serwisu GamesBeat. „Wielu cieszy kreatywna swoboda, innych bardziej interesuje eksploracja i przygody ze znajomymi. Zachęcamy graczy do współpracy.”

„Świat Minecrafta może być niebezpiecznym miejscem - zamieszkują go przerażające potwory. Możliwe, że konieczne będzie bronienie się przez niebezpieczeństwem. Jeśli komuś przeszkadza taki konflikt w stylu fantasy, to zachęcamy to spróbowania trybu Kreatywnego lub włączenia opcji pacyfistycznych. Oba te ustawienia wyłączają potwory w świecie gry.”

Turcja nie słynie z banowania gier wideo, ale rząd tego kraju cenzuruje część stron internetowych. Nie wejdziemy na przykład na witrynę ateisty Richarda Dawkinsa, forum 4chan czy niektóre wpisu na wikipedii. Łącznie zablokowano ponad 67 tysięcy adresów.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami