Dostęp do programu Games with Gold na Xbox One także z poziomu X360

Starszą konsolę czekają zmiany.

Posiadacze Xbox 360 mogą odebrać „darmowe” tytuły na Xbox One, rozdawane każdego miesiąca w ramach programu Games with Gold, bezpośrednio z poziomu starszej konsoli.

1

Nowa opcja znajduje się w sekcji Games with Gold na X360 i pozwala na zbudowanie biblioteki tytułów na Xbox One nawet jeśli nie posiadamy tej konsoli.

Abonenci kont Gold mogą „kupić” darmowe gry na Xbox One z poziomu przeglądarki internetowej, ale to pierwszy raz, gdy podobna funkcja pojawia się bezpośrednio w X360.

Microsoft dotychczas ściśle rozdzielał zawartość na oba urządzenia. Teraz korporacja zdecydowała się jednak wprowadzić pewną formę współpracy pomiędzy systemami.

Poniżej znaleźć można materiał wideo, wyjaśniający działanie funkcji.

Producent ogłosił także, że również dla konsol X360 szykowany jest program preview, udostępniający wcześniejszy dostęp do testowanych opcji - na wzór Xbox One.

Inicjatywa bazuje na zaproszeniach i posłuży do sprawdzenia nadchodzących aktualizacji starszej konsoli. Deweloperzy planują między innymi usprawnić kod sieciowy i dodać opcję testowania jakości połączenia z Internetem.

Kolejne zmiany poznamy jeszcze w tym roku, zapewne wraz z planami Microsoftu na integrację Windows 10 we wszystkich swoich urządzeniach.

Funkcje aplikacji z Windows 10 ma otrzymać także Xbox One. Jest mało prawdopodobne, że tak znaczących zmian doczeka się X360, ale możliwe jest odświeżenie wyglądu interfejsu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami