Nowa odsłona Rock Band powstaje na PS4 i Xbox One - raport

Reaktywacja zespołu?

Nowa odsłona Rock Band powstaje na konsole PlayStation 4 i Xbox One - informuje serwis Bloomberg, powołując się na anonimowe źródło.

1

Doniesienia wydaje się potwierdzać ostatnie wskrzeszenie Rock Band 3, które otrzymało nowe piosenki w DLC, po 21 miesiącach bez żadnych dodatków.

Później wydano jeszcze dwa kolejne utwory: „Rize of the Fenix” od Tenacious D oraz „Back to the Shack” zespołu Weezer. Ich tytuły sugerują powrót i odrodzenie.

Co więcej, w styczniu Harmonix zachęcało graczy do wypełnienia ankiety, w której zadawano pytania na temat przyszłości serii.

„Nie mamy nic do ogłoszenia, ale setki tysięcy użytkowników nadal aktywnie gra każdego miesiąca w Rock Band” - komentuje studio Harmonix w oświadczeniu dla Eurogamera. „Oddanie naszych fanów pokazuje, że rock jeszcze nie umarł, a my zawsze przyznawaliśmy, że chcielibyśmy powrócić do serii w odpowiednim momencie.”

Bloomberg dodaje, że jeszcze w 2008 roku rytmiczne gry muzyczne tego typu odpowiadały za 18 procent sprzedaży pudełkowej w Stanach Zjednoczonych. Teraz jest to mniej niż 1 proc.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami