Wiele wskazuje na to, że Microsoft planuje odświeżenie wyglądu avatarów na konsolach Xbox, szykując także dodatkowe funkcje dla tych wirtualnych postaci, przypisywanych do naszych kont Xbox Live.

2
Mamo, skąd się biorą avatary?

Korporacja opublikowała ogłoszenia o pracę, szukając programistów, którzy zajmą się właśnie tym elementem.

Celem jest prawdopodobnie umieszczenie avatarów na nowych urządzeniach, wraz z planami na ujednoliconą platformę operacyjną - Windows 10. System ten ma połączyć PC, konsole, netbooki, tablety i telefony.

„Podczas gdy przekraczamy próg w kierunku ujednoliconego systemu operacyjnego w Microsofcie, nadszedł czas na przeniesienie avatarów z Xboksa na kolejny poziom” - napisano w ogłoszeniu (dzięki, DualShockers).

„Będziesz częścią większego zespołu Xbox Experiences”, odpowiedzialnego za „wrażenia Xbox na konsolach, komputerach, tabletach, urządzeniach mobilnych, iOS i Androidzie” - napisano dalej, sugerując szeroką integrację funkcji.

System cyfrowych postaci zadebiutował w 2008 roku, stworzony przez studio Rare dla Xboksów 360. Platforma umożliwia tworzenie własnej sylwetki, wybierając z szeregu ubrań i gadżetów. Avatary pojawiły się także w Windows 8 i Windows Phone, ale ich rola zmalała wraz z debiutem Xbox One, gdzie działają jako osobna aplikacja. Możliwe, że ten stan rzeczy ulegnie wkrótce zmianie.

Reklama

Powiązane gry

O autorze