Prezes CI Games: „Wyłącznie dystrybucja cyfrowa? To byłoby świetne”

Marek Tymiński o zmianach na rynku gier.

Prezes CI Games, Marek Tymiński, wypowiedział się na temat stale rosnącej popularności dystrybucji cyfrowej oraz promocji i przecen.

lors
Lords of the Fallen w ogóle nie trafiło na sklepowe półki w Ameryce Północnej

- Jeszcze w ubiegłym roku, po premierze Sniper: Ghost Warrior 2, obserwowaliśmy znacznie mniejszą sprzedaż cyfrowych wersji. Teraz, po debiucie Lords of the Fallen, aż trzydzieści procent zysków pochodzi właśnie z dystrybucji cyfrowej - zaznaczył prezes w rozmowie z Games Industry.

Tymiński nie ukrywa, że jedną z głównych zalet sprzedaży gier drogą cyfrową jest większy zysk. Firma nie boi się przyszłości, nawet, jeżeli fizyczne nośniki miałyby zniknąć.

- Zawsze będziemy w zasięgu klientów. Obecnie to jeszcze głównie sprzedaż fizyczna, ale też w dużym stopniu cyfrowa. Staramy się wspierać obydwa kanały - zaznaczył.

- Wyłącznie dystrybucja cyfrowa? To byłoby świetne. Chociaż z drugiej strony, lubimy być obecni w przestrzeni dystrybucji tradycyjnej, chcemy być tam, gdzie są gracze.

Prezes CI Games stwierdził, że obecność gry na sklepowych półkach cały czas ma znaczenie. Wpływa na postrzeganie tytułu przez odbiorców. Uważa, że sytuacja ta w końcu się jednak zmieni.

W wywiadzie poruszono także kwestię promocji i przecen. Spadek cen cyfrowych wersji gier - szczególnie na PC - następuje znacznie szybciej, niż kiedyś.

- Promocje zawsze były obecne, prawda? Różnica jest jednak taka, że 10 czy 15 lat temu ceny nie spadały tak szybko - zauważył Tymiński.

- To już swego rodzaju trend. Trend, którego trudno uniknąć. Taki po prostu jest ten rynek.

Moda na częste i atrakcyjne promocje nie minie szybko, a prawdopodobnie nigdy, jak zauważa Marek Tymiński. Jednocześnie nie widzi w tym zjawisku nic złego.

- Koniec końców, zyskują na tym gracze. Wszyscy staramy się ich uszczęśliwić, to też część rywalizacji. To trudna branża, ale muszę przyznać, że przyszłość widzimy w jasnych barwach.

Niedawno CI Games zapowiedziało trzecią odsłonę cyklu Sniper: Ghost Warrior. Deweloperzy potwierdzili także, że trwają wczesne prace nad kontynuację Lords of the Fallen.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami