Google zapowiedziało urządzenie multimedialne Nexus Player

Przedstawiono także nowe modele smartfona i tabletu z rodziny Nexus.

Google zapowiedziało dziś trzy produkty z rodziny Nexus - w tym urządzenie multimedialne Nexus Player. Odtworzy filmy, pozwoli korzystać z serwisów streamingowych, a także uruchomić gry tworzone na system Android.

nex
Google dołączyło do innych producentów odpowiedzialnych za konsole tworzone z myślą o Androidzie.

Player został wyprodukowany we współpracy z firmą Asus. Użytkownicy skorzystają nie tylko z pilota, ale także z kontrolera do gier. Wykorzystają także sterowanie głosem, by wybierać konkretne aplikacji lub filmy.

Niewielkie urządzenie jest napędzane procesosrem 1.8GHz Quad Core Intel Atom, układem graficznym Imagination PowerVR serii szóstej i 1GB pamięci RAM.

Zaprezentowano także nowy model smartfona od Google. To Nexus 6 stworzony we współpracy z Motorolą. Projektanci zdecydowali się na 6-calowy ekran. Ekran wyświetli obraz w rozdzielczości 2560x1440. Nowego Nexusa wyposażono też w aparat 13MP z optyczną stabilizacją obrazu i możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 4K.

Najbardziej zauważalny postęp można dostrzec w jakości akumulatora. Nexus 6 będzie zasilany baterią 3220mAh - pozwoli ona nawet na 24 godziny rozmów czy 10 godzin odtwarzania wideo. Skrócono także czas potrzebny na załadowanie baterii.

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, procesor w Nexus 6 to Qualcomm Snapdragon 805, a procesor graficzny - Adreno 420. Model będzie dostępny w wersjach z dyskami 32 i 64 GB.

Zapowiedziano też nowy tablet. Nexus 9 może pochwalić się 9-calowym ekranem o rozdzielczości QXGA (2048x1536), procesorem Tegra K1, grafiką Kepler GPU i 2 GB pamięci RAM.

Przedstawiono również nową wersję systemu Google - to Android 5.0 Lollipop tworzony z myślą o połączeniu i ujednoliceniu doświadczenia z Androidem na różnych platformach. Lollipop zaoferuje między innymi więcej opcji związanych z dostosowywaniem urządzeń do preferencji użytkownika, a także lepsze zarządzanie baterią, czy automatyczne tworzenie kopii zapasowej.

Wszystkie zapowiedziane dziś urządzenia trafią do sklepów w listopadzie. Ceny nie są jeszcze znane. Według nieoficjalnych doniesień, Nexus 6 może kosztować nawet 650 dol.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami