Minecraft z datą premiery na PS Vita

Trwają prace nad konwersją najnowszego patcha z wersji PC.

Minecraft: PlayStation Vita Edition zadebiutuje na konsoli przenośnej Sony w przyszłą środę, 15 października - ogłosiło 4J Studios.

1

Data dotyczy wyłącznie Europy. Fani ze Stanów Zjednoczonych muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Premierę planowano pierwotnie na sierpień tego roku, ale twórcy potrzebowali więcej czasu na wyeliminowanie błędów.

Edycja na PlayStation Vita dostępna będzie w systemie Cross-Buy, więc posiadacze wydania PS3 pobiorą grę bez dodatkowych opłat. Wersja PlayStation 4 nie jest jednak objęta programem i za aktualizację trzeba będzie dodatkowo zapłacić.

Wszystkie konsolowe wydania Minecrafta są już gotowe, a następnym zadaniem dla 4J Studios będzie ich aktualizacja do wersji 1.6, dostępnej już na PC.

„Pracujemy teraz nad aktualizacją wszystkich wersji konsolowych, by przenieść je na odpowiednik wersji Java 1.6.4” - napisano na Twitterze. „Może to zająć trochę czasu!”

Patch 1.6 wprowadził szereg nowości do popularnej produkcji, takich jak konie i osły, różne rodzaje gliny, nietoperze, wrogów typu Wither czy zbroje dla wierzchowców.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami