Capcom pozywa Koei Tecmo za naruszenie patentu dystrybucji dodatków

Sprawa dotyczy między innymi gier z serii Dynasty Warriors.

Firma Capcom pozywa Koei Tecmo za naruszenie patentu związanego ze sposobem dystrybucji dodatkowej zawartości gier wideo - informuje Siliconera, powołując się na artykuł japońskiego serwisu Sankei.

dw
W tytułach niektórych edycji gier Tecmo jest więcej słów, niż przeciwników w Dynasty Warriors

Capcom opatentował w 2002 roku konkretny sposób rozprowadzania dodatków - w formie łączenia ich z istniejącą już na rynku wersją gry na jednym dysku.

Właśnie w taki sposób Tecmo wprowadza na rynek dodatkową zawartość do wielu produktów z cyklu Dynasty Warriors oraz Samurai Warriors. Przykładem może być gra Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition zawierająca wszystkie DLC wraz z podstawową wersją gry, ale dodająca także zupełnie nowe elementy.

Capcom żąda od Koei Tecmo około 9 mln dol oraz wstrzymania sprzedaży produktów wymienionych w pozwie - jest ich w sumie ponad czterdzieści.

W pozwie jest także wymieniony system ostrzegania przed zbliżającym się przeciwnikiem poprzez aktywację wibracji kontrolera.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami