Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes i The Phantom Pain trafią na PC

Informacja wyprzedziła konferencję Konami.

Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes oraz Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain trafią na PC. Informacja została - prawdopodobnie przypadkowo - opublikowana na oficjalnej stronie Konami. Chwilę później japońska firma potwierdziła ogłoszenie także podczas własnej konferencji na targach Gamescom.

mgs
Ktoś chyba za wcześnie kliknął „Publikuj”

Obydwa tytuły ukażą się na platformie cyfrowej dystrybucji Steam.

Ostatnią odsłoną cyklu Metal Gear Solid, która pojawiła się na PC było wydane w 2003 roku Metal Gear Solid 2: Substance. Na komputery trafił także zręcznościowy Metal Gear Rising: Revengeance, który zadebiutował w ubiegłym roku.

Ground Zeroes to prolog, wstęp do Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. Twórcy określali ten tytuł mianem „rozbudowanego samouczka”. Gra zadebiutowała w marcu na PS3, PS4, Xboksie 360 i Xbox One.

The Phantom Pain opowie o losach Big Bossa, który zapadł śpiączkę po ataku przeciwnika na siedzibę jego militarnej organizacji. Bohater przebudzi się po dziewięciu latach i postanowi odnaleźć odpowiedzialnych.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zadebiutuje najnowsza odsłona cyklu. Na PC w pierwszej kolejności zobaczymy Ground Zeroes, co potwierdził Hideo Kojima podczas konferencji Konami.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami