Aktualizacja (29.07.2014): Sony opublikowało obiecywaną aktualizację oprogramowania PlayStation 4. Użytkownicy donoszą, że poza wsparciem dla 3D Blu-Ray przygotowano także kilka innych usprawnień.

Wśród zmian jest między innymi polepszenie jakości dźwięku przy odtwarzaniu filmów z płyt Blu-Ray i DVD z prędkością 1,5x.

Wiadomości systemowe wyświetlane wcześniej w prawnym, górnym rogu ekranu, zostały z bliżej nieokreślonego powodu przeniesione na lewy, górny róg.

Użytkownicy będą także mogli pobierać określoną zawartość ze sklepu PlayStation Store automatycznie, gdy konsola jest w stanie czuwania.

1

*

Oryginalna wiadomość (24.07.2014): PlayStation 4 otrzyma w przyszłym tygodniu nową aktualizację oprogramowania, wprowadzającą wsparcie dla technologii 3D Blu-Ray.

Pomimo kilku łatek w ostatnim okresie, Sony doda tym samym nową funkcję po raz pierwszy od kwietnia, gdy zaoferowano między innymi aplikację ShareFactory i zdjęto blokadę HDCP.

Wiadomość opublikowano na Twitterze na kilka dni po zapowiedzi Microsoftu. Producent Xbox One potwierdził, że w sierpniowej aktualizacji konsoli doda między innymi właśnie wsparcie dla 3D Blu-Ray.

Firma z Redmond udostępnia nowe łatki co miesiąc, po tym jak użytkownicy kupujący sprzęt w dniu premiery narzekali na brak funkcji znanych już choćby z X360. Szef działu Xbox - Phil Spencer - przyznał wczoraj, że kolejne usprawnienia zaplanowano już do października tego roku.

Reklama