Niezależna platformówka logiczna Contrast dostępna na Xbox One

Razem z odświeżonym Another World.

Niezależna platformówka logiczna Contrast debiutuje dzisiaj na konsolach Xbox One.

Stylowy tytuł ukazał się już na PC oraz PlayStation 4, gdzie produkcję oferowano jako dodatek dla posiadaczy abonamentów PlayStation Plus.

Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia, na nowym urządzeniu Microsoftu dostępne jest już także Another World, w wersji 20th Anniversary Edition. Klasyczna platformówka debiutuje tym samym na 25 platformie sprzętowej od 1991 roku.

Wydanie powyższych tytułów jest rezultatem rozwoju programu ID@Xbox dla twórców niezależnych. Dzięki tej inicjatywie na Xbox One trafiło w tym tygodniu także polskie Zombie Driver Ultimate oraz RBI Baseball 14 (obecnie tyko w USA).

W Contrast wcielamy sie w Dawn, która w obecności źródła światła potrafi zamienić się w dwuwymiarowy cień. Umiejętność wykorzystamy do pokonania trójwymiarowych poziomów, odpowiednio manipulując otoczeniem, by utworzyć ścieżkę.

Historia w grze opowiadana jest przez Didi, której wyimaginowaną przyjaciółką jest właśnie Dawn. Matka dziewczynki jest tancerką kabaretową i do złudzenia przypomina postać prowadzoną przez gracza - w ten sposób dziecko chce poradzić sobie z problemami rodzinnymi i nieobecnością rodzica.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami