Rambo (gra wideo) - Poradnik

Poradnik do Rambo The Video Game: Zobacz, jak stać się najlepszym żołnierzem na polu walki.

Witamy w poradniku i solucji do gry Rambo The Video Game, autorstwa polskiego studia Teyon. Co prawda, rozgrywka ograniczona jest wyłącznie do strzelania, ale warto zapoznać się ze wszystkimi szczegółami na temat rozwoju postaci, odblokowywania broni czy sposobu skutecznej walki.

Gra oferuje naprawdę interesujący system punktacji oraz rozwoju postaci - umożliwia ponowne przechodzenie poszczególnych misji w celu doskonalenia umiejętności i pokonywania własnych rekordów i rekordów innych graczy. Istotną rolę w grze Rambo odgrywa właśnie punktacja oraz mnożniki punktów, działające w trakcie walki.

Podobnie jak John, możesz doskonalić swoje umiejętności, by ostatecznie stać się śmiertelnie niebezpiecznym żołnierzem i z dumą powtórzyć: „Murdoc, I'm comin' to get you!”.

Spis treści

Rambo - System punktacji, combosy, rozwój i doświadczenie
Rambo - Jak grać, by być najlepszym
Rambo - Jak odblokować bronie

Rambo - Chapter 1 / Rozdział 1
Rambo - Chapter 2 / Rozdział 2
Rambo - Chapter 2 / Rozdział 3

-

Rambo - Poziom trudności

Możesz wybrać trzy poziomy trudności w grze:

- Private (najniższy poziom) - przeciwnicy są słabi, a sekwencje przycisków QTE najłatwiejsze. Możesz w nieskończoność powtarzać poszczególne misje - nie ma limitu checkpointów.

- Sergeant (średni poziom) - przeciwnicy są na średnim poziomie (w misjach ostatniego rozdziału w Afganistanie staną się jednak dość znaczącym wyzwaniem), sekwencje przycisków QTE na standardowym poziomie. W trakcie misji możesz pięć razy załadować checkpoint - po ich wykorzystaniu będziesz musiał zacząć misję od nowa.

- Green Beret (najwyższy poziom) - przeciwnicy na najwyższym poziomie od początku gry, standardowy poziom QTE, zaledwie trzy razy można załadować checkpoint w trakcie misji.

Pamiętaj, że jeśli zginiesz, a przeciwnicy są za trudni, możesz włączyć na obniżenie poziomu trudności - zostanie wówczas obniżony także współczynnik punktowania.

Tryb Wrath / Tryb Gniewu

Tryb Wrath rośnie wraz z zabijaniem kolejnych wrogów, niszczeniem otoczenia i pojazdów. Gdy będzie gotowy do uruchomienia, podświetli się pasek zdrowia w lewym górnym ekranie. Uruchom go przyciskiem E (na komputerze). W trakcie tego trybu nie musisz przeładowywać, czas jest spowolniony, a wrogowie i elementy dające się zniszczyć podświetleni. Każde zabicie przywróci ci odrobinę zdrowia - korzystaj z trybu rozważnie, i pamiętaj, że możesz go „ulepsząć” dzięki umiejętnościom oraz perkom.

Odzyskiwanie zdrowia

W grze nie ma apteczek. Jedynym sposobem na odzyskanie zdrowia jest wejście w tryb gniewu - Wrath. W tym trybie za każde zabicie wroga pasek zdrowia zostanie odrobinę odnowiony. Pamiętaj jednak, że nawet w trybie Wrath możesz zostać zabity - jeśli masz odrobinę życia, celny strzał wroga poślę cię do ziemi.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami