1
PlayStation Camera

Dzięki komendom głosowym rejestrowanym przez PS Camera będziemy mogli wyłączyć konsolę i uruchomić grę, ale nie wybudzimy sprzętu ze stanu czuwania i nie zatrzymamy wideo.

Serwis Engadget dowiedział się podczas trwającej imprezy w Nowym Jorku, że funkcje podobne do rozwiązań znanych z Kinecta będą dodawane wraz z ubiegłem czasu, nie w dniu premiery.

To samo dotyczy aplikacji do zewnętrznych firm, które nie mogą korzystać z komend głosowych. Sony planuje rozszerzyć dostępne opcje w przyszłości.

PlayStation 4 nie jest standardowo wyposażone w PS Camera. Zestaw czujników kupić trzeba osobno, za 60 dol. (ok. 190 zł - oficjalna cena w Polsce nie jest jeszcze znana). Microsoft dodaje Kinect do każdego pudełka z konsolą, szeroko reklamuje także możliwości urządzenia.

Zestaw z PS4 zawiera także headset, pomocny podczas korzystania z czatu i opcjonalnych komend głosowych. Na początku wspierane będzie sześć języków (angielski, hiszpański, włoski, francuski, niemiecki i japoński). Kolejne pojawią się w przyszłych aktualizacjach.

Na dysku twardym każdej konsoli znajdziemy też zestaw mini-gier Playroom, korzystający z PS Camera i pada DualShock 4. Zestaw czujników przyda się także do dodawania komentarzy do rejestrowanych fragmentów rozgrywki.

Reklama