Sony chwali Microsoft za zmianę polityki

„Nigdy ich nie lekceważyliśmy.”

Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios pochwalił zmianę polityki Microsoftu w kwestii zabezpieczeń DRM i wymogu stałego połączenia z Internetem na Xbox One.

- Wiemy, że to bardzo mądrzy ludzie - mówi menedżer w wywiadzie z serwisem Games Industry. - To wspaniałe, jak szybko zdali sobie sprawę, że niektóre ich decyzje nie były popularne i wprowadzili błyskawiczne decyzje o zmianach, nawet w elementach, nad którymi inżynierowie musieli pracować od dłuższego czasu.

- To musiało być dla nich ciężkie, ale pokazuje ich inteligencję oraz chęć odniesienia sukcesu z Xbox One - dodaje.

Latem tego roku Microsoft zmienił podejście w kilku kluczowych kwestiach, dotyczących połączenia z Internetem, gier cyfrowych, opcji dzielenia się zawartością oraz blokady regionalnej.

- Nigdy ich nie lekceważyliśmy. Zwłaszcza w Stanach, gdzie to my startujemy z gorszej pozycji i staramy się konkurować. Niektóre z problemów, które napotkali, dały nam okazję do poprawienia naszej pozycji - zauważa menedżer.

- W pozostałych regionach jest inaczej. W Europie mamy dużo większy udział w rynku, a nasza obecność w Japonii to już tradycja. Pomaga w tym stabilność, historia, ludzie związani z marką i wspaniałe wspomniana z przeszłości.

Z innych informacji z frontu Sony: Yoshida potwierdził na Twitterze, że pilot Blu-ray z PlayStation 3 nie zadziała na konsoli nowej generacji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (16)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami