LucasArts pracowało nad odświeżoną wersją Day of the Tentacle

Projekt był gotowy w 80 procentach.

Przed zakończeniem działalności w kwietniu tego roku, studio LucasArts pracowało nad odświeżoną wersją klasycznej przygodówki Day of the Tentacle, autorstwa Tima Schafera i Dave'a Grossmana - ujawnił serwis Kotaku.

1
Oryginalne Day of the Tentacle

Trójka byłych pracowników potwierdziła informacje o istnieniu projektu, który powstawał podobno w oddziale firmy w Singapurze. Planowano odtworzyć ręcznie rysowane tła i umieścić na nich trójwymiarowe postacie. W podobny sposób rozwiązano wcześniej remake dwóch pierwszych części serii Monkey Island.

Według dwóch źródeł, wykonano już 80 procent prac, choć całość nigdy nie została oficjalnie zaakceptowana przez kierownictwo.

- Dla wielu zaangażowanych to był projekt marzeń - mówi jeden z anonimowych deweloperów. - Ale niestety, jak wiele innych tytułów LucasArts, nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Kotaku donosi, że wśród innych skasowanych produktów znaleźć można grę na Facebooka i platformy mobilne w uniwersum Star Wars - Smuggler, klon Farmville pod tytułem Outpost oraz Death Star na iOS, opowiadające o zarządzaniu Gwiazdą Śmierci. Co ciekawe, kilka źródeł wskazuje, że Death Star i Outpost były już ukończone i przeszły fazę testów.

LucasArts rozważało podobno nawet uruchomienie własnej usługi dystrybucji cyfrowej, na wzór Origin od EA. Platforma miała zadebiutować razem z Star Wars: First Assault, innym anulowanym projektem.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami