Pyrkon 2013 - Fotorelacja

Tegoroczna edycja przyciągnęła 12 tys. osób, nie tylko miłośników fantastyki.

Pyrkon to największy festiwal fantastyki w Polsce, który co roku odbywa się w Poznaniu. Tegoroczna edycja przyciągnęła aż 12 tysięcy osób, pobijając tym samym dwukrotnie frekwencję z 2012 roku. Mimo śniegu i przenikającego miasto zimna, uczestnicy i twórcy skutecznie rozgrzewali atmosferę. Impreza odbyła się w dniach 22-24 marca.

W halach targowych zobaczyliśmy mnóstwo stoisk z komiksami, książkami, grami planszowymi, figurkami, a nawet słodyczami. Swoje miejsce znalazły również klocki LEGO, masowo oblegane przez dzieci oraz dorosłych, którzy znowu chcieli stworzyć budowle swoich marzeń. Nie zabrakło również wszelkiej maści przebierańców i pozytywnie zakręconych ludzi. Wiek i płeć nie grały roli, dosłownie każdy był mile widziany na imprezie.

Zawiódł się jednak ten, kto przyjechał na Pyrkon, aby zobaczyć nowości ze świata gier. Organizatorzy nie chcą, a raczej nigdy nie chcieli stać się konkurencją dla PGA, tak więc konsole i komputery to tylko dodatek do świata fantastyki. Nie znaczy to jednak, że gier nie było wcale. League of Legends czy StarCraft II, obecne ostatnio chyba na wszystkich imprezach tego typu, znalazły się również na terenie Pyrkonu.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się prowadzone przez znanych YouTube'erów prelekcje. Oprócz nich, wystąpienia mieli również twórcy gier, tacy jak Adrian Chmielarz czy Eoin O'Doherty.

Poniżej obszerna galeria zdjęć (Fot. Dorian Loewe).

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami