Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apex Legends Mobile - poradnik i najlepsze porady

Apex w końcu na smartfonie! Zobacz, jak grać na urządzeniu mobilnym. Najważniejsze wskazówki.

Witajcie! Oto poradnik do Apex Legends Mobile, czyli strzelanki battle royale tworzonej z myślą o smartfonach. Można się tu zmierzyć - samotnie lub jako członek oddziału - z wieloma graczami podczas rywalizacji na dużej mapie.

W naszym przewodniku skupiamy się na najważniejszych aspektach gry, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania związane z nowym shooterem od Electronic Arts.

Życzymy samych zwycięstw i miłego spędzania czasu w dynamicznych meczach Apex Legends Mobile!


Spis treści poradnika:


Rozgrywka i mechanika

Jak odnaleźć się na polu bitwy w Apex Legends Mobile? Tutaj wyjaśniamy podstawy mechaniki rozgrywki, by gameplay nie miał przed nikim żadnych tajemnic.


Poradnik do Apex Legends Mobile – interfejs i wskazówki

Interfejs i oznaczenia na ekranie - poniżej objaśniamy znaczenie wszystkich ikon i oznaczeń, które pojawią się na ekranie gry.

  1. W lewym górnym rogu widzisz mapę (którą powiększysz, jeśli w nią stukniesz), a także przyciski opcji, komunikacji głosowej oraz emotek.
  2. Jeden z kilku przycisków odpowiadających za strzał.
  3. Wirtualny analog do poruszania się.
  4. Ten znacznik pojawia się zawsze przed zmniejszaniem się obszaru gry.
  5. To okno pojawia się, gdy się leczysz lub używasz baterii.
  6. Menu trzymanych broni, pod spodem paski zdrowia i tarczy. Po lewej stronie znajdziesz ekwipunek, po prawej menu szybkiego wyboru przedmiotów.
  7. W prawym górnym rogu widzisz po kolei: materiały, poziom tarczy, liczbę zabójstw, asyst oraz liczbę pozostałych graczy.
  8. Oznaczanie i pingowanie.
  9. Zdolności postaci.
  10. Tutaj znajdziesz przyciski odpowiedzialne za interakcje z otoczeniem, strzelanie, skakanie, kucanie i celowanie.

Porady na start

- Ćwiczenie czyni mistrza. Upewnij się, że spędzisz trochę czasu na Strzelnicy. Można ją zawsze odwiedzić, wybierając ją jako aktywny tryb gry. Na Strzelnicy otrzymujesz wszystkie bronie i gadżety do przetestowania, bez żadnych wrogów (tylko z tarczami i manekinami).

- Ruszaj się. Apex to dynamiczny shooter, więc pozostawanie w ruchu jest częścią zabawy. Pomaga to uniknąć obrażeń. Stanie w miejscu automatycznie sprawia, że jesteś narażony na szybszą porażkę.

- Noś odpowiednią broń. Zawsze miej przy sobie jedną broń do szybkiego eliminowania wrogów z bliska (strzelba, pistolet maszynowy) i jedną na dystans (karabiny snajperskie czy DRM lub szturmowe).

- Oznaczaj. Wskazuj sojusznikom z zespołu cenne przedmioty, które znajdziesz, a także wrogów, gdy tylko jakichś dostrzeżesz.

- Skup się na jednej postaci. Gdy znajdziesz ulubionego czempiona, graj nim długo, by doskonale opanować bohatera, zanim zaczniesz testować innych.

- Odpocznij od battle royale. Pamiętaj, że gra oferuje też tryb zespołowego deathmatchu. To miła odskocznia.

- Nie przejmuj się mikropłatnościami. Po prostu graj. Nagrody przyjdą z czasem. Nie ma żadnych wad i minusów niepłacenia i nie zaglądania do sklepu z przedmiotami.

- Jeśli możesz, podłącz kontroler. Szybko zorientujesz się, że rozgrywka jest wtedy o wiele wygodniejsza.

O autorze
Komentarze