Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Andrew Wilson nowym dyrektorem generalnym Electronic Arts

Szef EA Sports i Origin.

Andrew Wilson, dotychczasowy szef EA Sports i Origin został mianowany na dyrektora generalnego całego Electronic Arts. Stanowisko było wolne od marca, po rezygnacji Johna Riccitiello.

Wilson dołączył do EA w 2000 roku i zajmował kilka kluczowych pozycji: najpierw kierował wydawnictwem w Azji, zarządzał serią FIFA, następnie został wiceprezesem wykonawczym, odpowiedzialnym za EA Sports i szefem Origin.

„Andrew to pierwszy menedżer studia produkcyjnego, który zostanie dyrektorem generalnym, co daje świadectwo jego umiejętnościom, łączącym kreatywność ze smykałką do biznesu” - napisał Larry Probst, członek rady nadzorczej EA.

Tymczasem Wilson dodał w liście otwartym, że zamierza nadal prowadzić firmę ku „cyfrowej przyszłości” oraz dostarczać wspaniałe gry na wielu platformach i dbać o zyski akcjonariuszy.

„Wierzę, że strategia EA jest dobra. Nasza koncentracja na utalentowanych osobach, markach i platformach, razem z inwestycją w nową generację konsol, urządzenia mobilne i Free to Play na PC, razem z naszą transformacją ku cyfrowej przyszłości - to słuszne założenia” - tłumaczy. „Ale przed nami sporo pracy, by zbudować wspólny sukces.”

„Widzę EA jako Najlepszą Firmę na Świecie” - dodał.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły