Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AMD zapowiada własną usługę udostępniania gier wideo w „chmurze” - Sky Graphics

Dla posiadaczy szybkiego Internetu. „Efektywny streaming gier” zapewni technologia RapidFire.

Firma AMD zaprezentowała technologię Radeon Sky Graphics, która zostanie wykorzystana przez producenta do stworzenia systemu z grami w „chmurze”, na kształt OnLive czy Gaikai.

Serwery oparte będą o linię nowych kart graficznych. Najpotężniejszy model - Sky 900 - może pochwalić się 6GB pamięci GDDR5, 3584 jednostkami renderującymi i przesyłem danych na poziomie 480GB na sekundę. Układ powstał na bazie architektury Graphics Core Next, a „efektywny i szybki streaming gier” zapewni technologia RapidFire.

Radeon 9200 z 2003 roku. Technologia nieco się rozwinęła przez ostatnie 10 lat.

Nie jest jasne, czy Sky 900 i inne karty z tej rodziny pojawią się także na komputerach osobistych, czy dostępne będą jedynie na serwerach Sky Graphics.

AMD współpracuje z kilkoma podmiotami, które zajmą się przesyłem gier na monitory użytkowników. Szczególnie mocno promowana jest firma CiiNow, która dostarczy zawartość nie tylko na komputery i konsole, ale także tablety, z opóźnieniami mniejszymi niż konkurencja.

Warto przypomnieć, że podobne rozwiązanie zaprezentowała w styczniu Nvidia. System GRID również umożliwi uruchomienie gier w „chmurze”, z wykorzystaniem mocy obliczeniowych zewnętrznych serwerów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze