Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Amazon buduje konsolę z Androidem - Raport

Premiera jeszcze w tym roku.

Firma Amazon, znana najlepiej z sieci sklepów internetowych, jeszcze w tym roku rozpocznie sprzedaż własnej konsoli z Androidem - wynika z nieoficjalnych informacji serwisu Game Informer, powołującego się na osoby „związane z produkcją sprzętu”.

Jeśli wierzyć doniesieniom, konsola otrzyma dedykowany kontroler oraz dostęp do tytułów działających na systemie Android, znajdujących się już w ofercie Amazona. Jako premierę podaje się „Czarny Piątek”, czyli dzień po święcie Dziękczynienia, tradycyjnie związany w Stanach Zjednoczonych z promocjami w sklepach.

Android staje się coraz popularniejszą platformą do gier. Wydano już sfinansowaną na Kickstarterze konsolę Ouya, a niedługo ukaże się miniaturowy GameStick. Pojawiają się także plotki, że nad podobnym urządzeniem pracuje Google.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze