Skip to main content

Aktualizacja Skyrim Anniversary Edition psuje część modów

Historia lubi się powtarzać.

The Elder Scrolls 5: Skyrim otrzymało wczoraj pierwszą od dłuższego czasu aktualizację. Nie obyło się jednak bez problemów.

Jak zwykle bywa przy patchu dla tej gry, część modów przestała działać. Dotyczy to przede wszystkim dostępnego wyłącznie na PC SKSE (Skyrim Script Extender), który jest wymagany przez całe mnóstwo innych modyfikacji. SKSE powinien zostać wkrótce zaktualizowany, ale do tego czasu lepiej wstrzymać się ze ściąganiem patcha na pecetach.

Także gracze konsolowi donoszą o kłopotach z niektórymi modami. Część z nich nie wyświetla się na liście i nie działa nawet po ponownej instalacji. Inne zaczęły wywoływać błędy i glitche. Sytuacja powtarza się u wielu osób, więc twórcy przyglądają się sprawie. Niewykluczone więc, że wkrótce pojawi się kolejna aktualizacja.

Nowa łatka należy do tych mniejszych - na oficjalnej stronie gry nie podano nawet szczegółów. Możemy znaleźć je za to na kanale Discord studia Bethesda. Kilka dodatków z Klubu Twórczości doczekało się poprawek błędów, zrobiono też porządek z brakującymi plikami językowymi.

Ważniejszą zmianą jest poprawienie menu gry. Do tej pory zdarzało się, że po kupieniu dodatku Anniversary Edition nie można było pobrać zawartości lub - w skrajnych przypadkach - pobierała się ona w nieskończoność. Problem został wyeliminowany. Gra powinna również rzadziej zacinać się na ekranie tytułowym i w menu Creation Club.

Zobacz także