Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Baldur’s Gate 3 załata problemy poprzedniego patcha

Premiera w tym tygodniu.

Twórcy Baldur’s Gate 3 zapewniają, że zaplanowana jeszcze na ten tydzień, piąta aktualizacja produkcji załata między innymi problemy, które... wprowadzono w poprzednim patchu.

Przypomnijmy: od czasu publikacji ostatniego pakietu zmian i nowości gracze na PlayStation 5 narzekają, że trzeci akt produkcji stał się „niegrywany” ze względu na spore spowolnienia w rozgrywce. Finałowy rozdział zawsze obfitował w problemy, lecz te miały się podobno nasilić do tego stopnia, że część osób zdecydowała się przerwać przygodę.

Studio Larian potwierdza, że coś jest na rzeczy. „Patch 5 jest duży i jesteśmy gotowi, by o nim porozmawiać. Na razie mogę zapewnić, że wyłapaliśmy brzydki bug wywołujący spowolnienia i dobra wiadomość jest taka, że został naprawiony! To i wiele więcej szykujemy na ten tydzień” - napisał przedstawiciel firmy w serwisie X.

„Spowolnienia powodował konkretny bug w Moonrise, wywołujący błąd systemowy, który kumulował się wraz z upływem czasu. To oznaczało, że im dalej, tym gorzej” - dodał. W oświadczeniu dla serwisu IGN sprecyzowano, że chodzi o akty wandalizmu i próby kradzieży.

Okazuje się, że niezauważone przez nikogo akcje tego typu na dobre utykały w stanie sprawdzania, czy ktoś nas widział - proces nie wyłączał się po określonym czasie, tak jak powinien. „Te nieskończenie aktywne przypadki kradzieży i wandalizmu ostatecznie spowalniały grę - dodano.

„Im więcej gracz ich popełnił, tym bardziej gra starała się przechować aktualne informacje na ten temat w pamięci, więc spowolnienie staje się coraz gorsze” - wyjaśnia Larian. Cóż, dostaliśmy przynajmniej interesujące spojrzenie za kulisy skomplikowanego procesu tworzenia gier.

Patch 5 nie ma jeszcze konkretnej daty premiery i nie wiemy dokładnie, jakie inne poprawki i nowości wprowadzi. Tymczasem niektórzy gracze zauważają, że „spowolnienie” to bardzo łagodne określenie problemu, ale w ten sposób ujawniają tylko, jak często parali się kradzieżą i wandalizmem. Nieładnie!

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze