Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 ma poważny problem na PS5. Gracze winią nowy patch

Trzeci akt nie działa.

Najnowsza aktualizacja Baldur's Gate 3 wniosła do gry nie tylko zmiany i poprawki, ale najwyraźniej także poważne problemy. Tak przynajmniej uważają użytkownicy PlayStation 5, którzy mają od niedawna kłopoty z poruszaniem się po tytułowych Wrotach Baldura.

O sprawie informuje serwis GamesRadar+, przytaczając liczne świadectwa graczy, jakie znajdziemy na forum Reddit. Poszkodowani wspominają o zastygających w miejscu towarzyszach, niedziałających dialogach czy też niekończących się ekranach ładowania.

Najnowszy patch sprawił, że trzeci akt stał się niegrywalny” - skarży się niejaki „AlphaPot”. „Nie chodzi tylko o problemy z wydajnością czy teksturami (jak przed łatką), ale same skrypty gry stają się w pewnym momencie totalnie zepsute”.

W komentarzach pod wpisem znajdziemy wypowiedzi o takim samym tonie, choć zdarzają się też gracze, którzy podobnych problemów nie doświadczyli. Niektórzy sugerują, że błędy dotyczą wyłącznie osób, które dotarły do trzeciego aktu po premierze patcha.

Materiał dowodowy od jednego z graczy.

Moja żona i ja gramy na oddzielnych plikach zapisu, ale na tym samym PS5. Ona doświadcza problemów, a ja nie. Jak już wspomniano, różnica polega na tym, że ja zacząłem trzeci akt przed najnowszą aktualizacją, a ona nie” - dodaje „dilfson”.

Rozgrywka jest podobno na tyle problematyczna, że część graczy radzi odstawić grę do czasu wydania kolejnej łatki. Zawsze można też rozpocząć nową kampanię, bo pierwszy i drugi akt działają podobno bez większych problemów.

Studio Larian nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie, choć biorąc pod uwagę dotychczasowe metody pracy deweloperów, na rozwiązanie nie trzeba będzie zapewne długo czekać. Wydany dziś hotfix problemu nie rozwiązał, ale zamiast tego naprawił scenę romansu z Gale'em i kilka mniej lub bardziej poważnych błędów. Na koniec przypomnijmy, że niedługo poznamy datę premiery Baldur's Gate 3 na Xbox Series X/S.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze