Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktor Kazimierz Kaczor w dzienniku deweloperskim Worlds of Magic

Gra trafi na PS4 i Xbox One.

Łódzkie studio Wastelands Interactive zaprosiło Kazimierza Kaczora do prezentacji turowej strategii Worlds of Magic w wersji PC.

Nie bez powodu do pokazu rozgrywki zaproszono właśnie aktora z Krakowa. Kaczor od lat związany jest z grami, a wiele lat temu w programie Joystick na antenie TVP recenzował między innymi grę Master of Magic, czyli duchowy pierwowzór Worlds of Magic.

- Zostałem przy pececie. Przeszedłem przez Xboksa, przeszedłem przez PlayStation. Chciałem zobaczyć, co to jest - mówił aktor w rozmowie z serwisem Onet w 2013 roku, zapytany o ulubione platformy.

- Tak, mam tablet, mam również laptopa, natomiast tablet nadaje się wyłącznie do gier bardzo takich prymitywnych graficznie, co prawda nieraz bardzo interesujących, ale z mojego punktu widzenia to jest taka podręczna zabawka - dodał.

Tymczasem samo Worlds of Magic nie zamierza zostawać na komputerach osobistych. Twórcy ogłosili już, że strategia trafi jesienią także na PlayStation 4 i Xbox One.

Tytuł osadzony jest w świecie fantasy. Deweloperzy przygotowali 8 różnorodnych frakcji, rozległe lokacje oraz rozbudowany system czarów. W grze znalazło się ponad 400 zaklęć podzielonych na 13 kategorii. Gracze wcielają się w potężnego czarodzieja kompletującego własną armię.

„Choć niepozbawiony błędów w rozgrywce i sztucznej inteligencji, ambitny projekt polskiego studia okazuje się przyjemną strategią, przy której można miło spędzić czas” - napisał w naszej recenzji Artur.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze