Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Adam Orth nie pracuje już w Microsofcie

Dyrektor kreatywny zrezygnował, po tym jak radził „pogodzić się” z faktem, że nowy Xbox wymaga stałego połączenia z Internetem.

Adam Orth nie pracuje już w Microsofcie. Jak wynika z informacji Game Informera, dyrektor kreatywny złożył rezygnację w wyniku fali krytyki, która spadła na niego po wygłoszeniu niefortunnych komentarzy o wymogu stałego połączenia z Internetem w nowym Xboksie.

„Przepraszam, ale nie rozumiem tej całej afery z „zawsze podłączoną” [always connected] konsolą. Każde urządzenie jest teraz podłączone. W takim żyjemy świecie” - napisał Orth na Twitterze, podsumowując swoją wypowiedź tagiem „Pogódźcie się z tym” [deal with it].

Orth wdał się też w dyskusję z innym przedstawicielem branży gier wideo. Projektant z BioWare, Manveer Heir zauważył, że w niektórych miejscach połączenie z Internetem może być mniej stabilne niż w Los Angeles czy San Francisco.

„Niby dlaczego miałbym mieszkać w takich miejscach?” - odparł Orth.

Microsoft następnego dnia wystosował oficjalne przeprosiny „za nieodpowiednie komentarze jednego z pracowników”.

Jednak nie wszyscy krytykowali postępowanie Ortha. W obronę wziął go m.in. reżyser God of War i Twisted Metal, David Jaffe: „To fajny, fajny koleś i prawdziwy talent” - napisał na forum dyskusyjnym NeoGAF.

„To bardzo miły facet. Zaczepia i wygłupia się jak wszyscy w Internecie. Palnął coś na Twitterze bez przemyślenia i miał po prostu dużego pecha” - dodaje Jaffe.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły