Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

A jednak się da. Gracze znaleźli sposób na split screen w Halo Infinite

Do tego wszystko śmiga w 60 klatkach.

Studio 343 Industries poinformowało ostatnio, że rezygnuje z dodania do Halo Infinite lokalnego trybu współpracy na podzielonym ekranie. Ponoć było to niemożliwe, ale gracze wiedzą lepiej.

Znaleziono błąd, który pozwala uruchomić split screen dla czterech graczy w Halo Infinite. Sposób działa na obu konsolach Microsoftu, choć na Xboxie Series X wydajność jest zdecydowanie lepsza - niemal idealna.

Jak tego dokonać? Metodę opisuje na Reddicie niejaki BigMike-64:

„Potrzebujesz znajomego, który pozostaje bezczynny w menu Halo Infinite. To, co zrobiłem, to uruchomiłem grę na komputerze, a następnie włączyłem ją na konsoli (możesz potrzebować do tego drugiego konta)”.

„Następnie załadowałem na konsoli zapis kampanii i jak tylko u dołu ekranu pojawił się pasek wczytywania, natychmiast dołączyłem z komputera do drużyny, a po połączeniu - opuściłem ją.

„W kolejnym kroku trzeba przejść do gry dowolnej i ustawić rodzaj serwera na lokalny offline. Wtedy można podłączyć pozostałe kontrolery jak podczas normalnej sesji multiplayer i rozpocząć grę dowolną. Czas na kooperację”.

Metoda działa i pozwala grać na podzielonym ekranie nawet w cztery osoby, jednak nie polecamy próbować tego w domu - w komentarzach pojawiają się sugestie, że stosowanie glitcha może powodować uszkodzenie zapisów. Błąd wykryto jeszcze w ubiegłym roku, jednak od tego czasu zaobserwowano znaczny skok wydajności.

Jest jeszcze jeden problem, na który zwraca uwagę niejaki greymalken:

„Dobra, geniuszu, znasz jakiegoś glitcha na zdobycie trójki przyjaciół w realu?.

Twórcy wielokrotnie przekładali implementację lokalnej kooperacji, która miała znaleźć się w grze na premierę. Ostatecznie, zdecydowali całkowicie zrezygnować z tej funkcji, o czym informowaliśmy przed weekendem. Sieciowy tryb współpracy ma pojawić się w listopadzie.

Read this next