Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo Infinite działa w kooperacji. Na razie tylko w wyniku błędu

Z ograniczeniami.

Możliwość grania w kooperacji to jedna z cech charakterystycznych serii Halo, lecz w najnowszej odsłonie - Infinite - opcja pojawi się dopiero w przyszłym roku. Gracze odkryli jednak, jak aktywować ją już teraz.

Złe wieści są takie, że całość jest obecnie wyjątkowo niedopracowana i działa wyłącznie w wyniku błędu. Również sposób aktywacji jest dość skomplikowany. Należy zacząć od włączenia gry w trybie offline i podpięcia drugiego kontrolera.

Kolejny krok to wczytanie zapisu, wycofanie się do menu i wciśnięcie przycisku Start na drugim padzie oraz dodanie gracza. To powinno uruchomić tryb kooperacji na podzielonym ekranie, a drugi użytkownik będzie mógł swobodnie kontrolować postać.

Nie zrobi jednak dużo więcej. Jak opisuje znalazca błędu na Twitterze, nie brakuje ograniczeń. Oświetlenie na mapach jest w przypadku drugiego gracza pełne błędów, a rozgrywkę znacznie utrudnia brak jakichkolwiek elementów interfejsu. Na ekranie nie ma nawet celownika.

Największym problemem jest jednak fakt, że granie w dwójkę blokuje postępy i uniemożliwia kończenie misji. Wszystko to sprawia, że kooperacja na podzielonym ekranie w Halo Infinite jest obecnie co najwyżej ciekawostką - ale potwierdza też, że twórcy pracowali już na tym elementem.

Oficjalnie opcja współpracy zadebiutuje najwcześniej w maju 2022 roku. Później w grze pojawi się kolejny dobrze znany element - edytor Forge.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze