Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 najważniejszych wydarzeń tygodnia

Przegląd informacji: 11.09 - 17.09.

Wolny weekend po pracowitym tygodniu? Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości i ciekawostek minionego tygodnia.

#1 - FIFA 18 do sprawdzenia

FIFA 18 już 29 września trafi na PC, PS4, Xbox One. EA Sports tradycyjnie oferuje także wersję demo, które umożliwia sprawdzenie gry przed ewentualnym zakupem. Więcej na ten temat.

***

#2 - Co z tą Polską?

Tegoroczna edycja raportu pod tytułem „Kondycja polskiej branży gier” oferuje kilka interesujących spostrzeżeń na temat przyzwyczajeń i trendów wśród rodzimych graczy - na przykład to, że w Polsce nie ma jeszcze miliona konsol obecnej generacji. Więcej na ten temat.

***

#3 - Wspomnień czar

Kanał arhn.eu przygotował film dokumentalny, dogłębnie i dokładnie opisujący kulisy oraz historię prac nad pierwszą odsłoną serii Wiedźmin. Wszystko to z okazji 10. rocznicy cyklu. Więcej na ten temat.

***

#4 - Imponujący spisek

Jeden z największych sojuszów w sieciowym EVE Online, jeszcze w ubiegłym roku zaangażowany w ogromną wojnę, rozpadł się na oczach graczy w całkiem spektakularny sposób. W tle jest bezprecedensowa zdrada, groźby karalne i kradzież dóbr o wartości biliona ISK. Więcej na ten temat.

***

#5 - Zmiany w Naughty Dog

Współreżyser The Last of Us, Uncharted 2 i Uncharted 4 - Bruce Straley - opuszcza studio Naughty Dog po 18 latach pracy - poinformowano na oficjalnej stronie firmy. Więcej na ten temat.

***

#6 - „Netflix do gier”

Przedstawiciel Electronic Arts jest przekonany, że w nieodległej przyszłości nie będziemy już kupować gier - a jedynie dostęp do nich, jak w przypadku seriali telewizyjnych i platformy Netflix czy muzyki ze Spotify. Więcej na ten temat.

***

#7 - Beta Call of Duty: WW2

Również posiadacze komputerów osobistych będą mogli przetestować strzelankę Call of Duty: WW2 przed premierą. Testy beta na PC odbędą się w okresie 29 września - 2 października. Więcej na ten temat.

***

#8 - Inne Fallout: New Vegas

Studio Obsidian zakładało początkowo, że gracz w Fallout: New Vegas będzie mógł wybrać jedną z trzech ras dla tworzonej postaci - zanim z opcji zrezygnowano. Więcej na ten temat.

***

#9 - Oszczędzanie HDD

Microsoft planuje cichą rewolucję w sposobie przesyłania i instalowania gier na Xbox One oraz Xbox One X. Nowy system - pod nazwą Intelligent Delivery - ma na celu zaoszczędzenie miejsca na dyskach twardych oraz przyśpieszenie pobierania danych przez internet. Więcej na ten temat.

***

#10 - Powrót Destiny 2

Kontynuacja przygód Strażników w Destiny 2 dla nieuważnego oka może wydawać się łudząco podobna do oryginału, jednak zmian jest na tyle dużo, że ze spokojem można mówić o pełnoprawnej drugiej części. Nasza recenzja.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze