Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polski film dokumentalny prezentuje historię prac nad Wiedźminem

Dwie godziny wspomnień.

Kanał arhn.eu przygotował film dokumentalny, dogłębnie i dokładnie opisujący kulisy oraz historię prac nad pierwszą odsłoną serii Wiedźmin. Wszystko to z okazji 10. rocznicy cyklu.

„Tematem jest długa droga Wiedźmina na ekrany komputerów. Materiał porusza kwestie nie tylko Wiedźmina, ale zawiera też dziesiątki nieupublicznionych wcześniej informacji na temat zapomnianej gry firmy Metropolis z lat 90.” - zapewnia Arkadiusz Kamiński, współtwórca materiału.

Na film składa się kilkanaście wywiadów: jest popularny Ryszard „Rysław” Chojnowski, Adam Badowski, Michał Iwanicki, Maciej Miąsik, Jacek Rozenek, Marcin Blacha, Jacek Komuda i inni.

Obszerny materiał, obejmujący niemal dwie godziny treści, rozpoczyna się od spojrzenia na pierwsze próby stworzenia adaptacji świata Sapkowskiego, w Metropolis Software.

Główna część filmu to oczywiście kulisy pracy w CD Projekt Red: pozyskanie licencji na silnik Aurora od BioWare i licencji od Metropolis, przenosiny z Łodzi do Warszawy, współpraca z Sapkowskim, pierwsze demo na E3, cięcia oryginalnego scenariusza, pionierskie sesje motion capture z udziałem Borysa Szyca i wiele, wiele innych ciekawostek oraz wspomnień.

„Dziś Wiedźmin to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, jednak wówczas nikt nie spodziewał się, że będzie ona miała tak wielki wpływ na rynek gier wideo w Polsce i na świecie” - czytamy w opisie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze